Promocja książki „Mewa na patyku” w dniu 25 stycznia o godz. 17.30

Promocja książki „Mewa na patyku” w dniu 25 stycznia o godz. 17.30

Sopot lat powojennych to miasto niezwykle barwne, wielokulturowe, w którym przeplatają się losy ludzi przybyłych z różnych stron kraju. Ich historie, doświadczenia i wspomnienia tworzą wyjątkową i fascynującą opowieść, której możemy być świadkami. Wszystko dzięki najnowszej książce Mewa na patyku autorstwa Barbary Caillot i Aleksandry Karkowskiej. Spotkanie autorskie odbędzie się 25 stycznia o godz. 17.30 w Muzeum Sopotu.

Mewa na patyku to opowieść o życiu codziennym mieszkańców kurortu obejmująca lata 1945–1960. Składają się na nią wzruszające wspomnienia z dzieciństwa i młodości spędzonych w Sopocie, dopełnione anegdotami i niepowtarzalnymi wspomnieniami bohaterów. Książka wzbogacona została także licznymi fotografiami, rysunkami, listami i wieloma innymi materiałami pochodzącymi z archiwów sopocian.

 

Publikacja, wydana przez Muzeum Sopotu, została przygotowana również z myślą o najmłodszych czytelnikach oraz ich dziadkach i pradziadkach. Stylem i narracją znosi międzypokoleniowe bariery i uczy młode generacje otwartości oraz zachęca do zgłębiania historii, również tej rodzinnej.

 

Spotkanie z autorkami Mewy na patyku – Barbarą Caillot i Aleksandrą Karkowską – odbędzie się 25 stycznia o godz. 17.30 w Muzeum Sopotu (ul. księcia Józefa Poniatowskiego 8). Poprowadzi je reporterka i pisarka – Magdalena Grzebałkowska. Wstęp wolny.