Od Wileńszczyzny do Berlina – promocja książki

Zapraszamy na promocję książki “Od Wileńszczyzny do Berlina” Ireny Bołądź-Gutsch, która odbędzie się w środę 24 lipca o godz. 11.00 w Muzeum Sopotu.

Publikacja opowiada o losach rodziny Bołądziów. Historia rozpoczyna się w 1935 roku w Ejszyszkach na Wileńszczyźnie, gdzie autorka spędziła dzieciństwo, będąc świadkiem historycznych wydarzeń, które toczyły się w tamtych okresie…

Irena Bołądź-Gutsch – urodzona 25.01.1933 r. w Leforest we Francji. W 1935 r. wraz z rodzicami i siostrą wróciła na Wileńszczyznę i zamieszkała w Ejszyszkach. Po zakończeniu II wojny światowej przeniosła się z rodziną do Torunia. Absolwentka Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Gdańsku. W 1965 r. uzyskała specjalizację z chorób wewnętrznych. W 1974 r. uzyskała drugą specjalizację, z medycyny ogólnej, a w 1978 r. – z zakresu gerontologii. Pracowała między innymi w Szpitalu Wojewódzkim w Gdańsku, Przychodni Medycznej w Sobieszewie, na Pogotowiu Ratunkowym w Sopocie i w Przychodni Specjalistycznej w Gdyni. Od 1958 r. mieszkanka Sopotu. W 1962 r. wyszła za mąż, małżeństwo dochowało się córki. W 1978 r. wyjechała z rodziną na stałe do Hanoweru. Obecnie mieszka w Berlinie. Co roku odwiedza Sopot.

Wstęp wolny!