Benefis z okazji 90. urodzin prof. Jerzego Grzywacza w dniu 12 stycznia o godz. 17.00

12 stycznia o godzinie 17.00 w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku odbędzie się benefis z okazji 90. urodzin prof. Jerzego Grzywacza.

Prof. Jerzy Witold Grzywacz ps. „Tapir”, żołnierz Armii Krajowej, Powstaniec Warszawski, prezes Oddziału Morskiego Stowarzyszenia Szarych Szeregów, prezes Okręgu Pomorskiego Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej. Profesor Jerzy Grzywacz jest równolatkiem Pokolenia Kolumbów, twórców polskich, dla których okres wchodzenia w dorosłość przypadł na lata II wojny światowej.

Prof. Jerzy Witold Grzywacz brał udział w filmie poświęconym losom uczestników Powstania Warszawskiego, którzy po wojnie zamieszkali w Sopocie realizowanym przez Muzeum Sopotu w ramach projektu „Sopocianie”.

Spotkanie odbędzie się w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
12 stycznia 2019 r. (sobota)
godz. 17.00 (sala konferencyjna, poziom -3)
pl. Władysława Bartoszewskiego 1