"Mewa na patyku" na Festiwalu Literackim Zakopane

Książka złożona z historii zebranych w projektu Sopocianie będzie promowana na zakopiańskim festiwalu. Mewa na patyku to opowieść o życiu codziennym mieszkańców kurortu obejmująca lata 1945–1960. Składają się na nią wzruszające wspomnienia z dzieciństwa i młodości spędzonych w Sopocie, dopełnione anegdotami i niepowtarzalnymi wspomnieniami bohaterów. Książka wzbogacona została także licznymi fotografiami, rysunkami, listami i wieloma innymi materiałami pochodzącymi z archiwów sopocian.

Publikacja, wydana przez Muzeum Sopotu, została przygotowana również z myślą o najmłodszych czytelnikach oraz ich dziadkach i pradziadkach. Stylem i narracją znosi międzypokoleniowe bariery i uczy młode generacje otwartości oraz zachęca do zgłębiania historii, również tej rodzinnej.

Spotkanie z autorkami Mewy na patyku – Barbarą Caillot i Aleksandrą Karkowską – odbędzie się 11 sierpnia o godz. 15.00 na Placu Niepodległości. Poprowadzi je dyrektor Muzeum Sopotu – Karolina Babicz-Kaczmarek.